ABCCM’s Veteran Honor Wall

 

 

John Keyser, Navy, (E4) Petty Officer Third Class
John J Dugan, Army Air Corp, 1st Lieutenant

 

Robert L. Lee, Air Force, Liutenant Colonel

Raymond W. Cromer Sr., Army, 1st Lieutenant

Thomas M Mettler, Air Force, 1st Lieutenant

Joseph Lippa, Army Air Corp, 2nd Lieutenant

Charles Frederick “Fletch” Fletcher, Army, 2nd Lieutenant

Carl Henry Anderson Jr., Army, 2nd Lieutenant

William A. “Bill” Blankenship, Air Force, Airman First Class

Philip Lewis Gravley, Air Force, Airman First Class, E-4

Albert George Boehm, Navy, AME-3

Kevin Turner, Army, Brigadier General

Frederick Thorvaldsen Judd, Navy, Buck Sergeant

David E. Byers, Army, Captain

John C. Campbell III, Army, Captain

William Hobart Jones, Air Force, Chief First Master Sergeant

Bryan Medford Turner, Army, Chief Warrant Officer 2

Lane T. Rogers, Air Force, Colonel

Russell Lyway McClean III, Army, Combat Engineer, Sergeant

Corey Hafner, Marine Corp, Corporal

Herbert Carl Turner, Jr., Army, Corporal

Fredrick Judd, Army, Corporal

Richelle Jara, Marine, Corporal

Turner A. Rogers, Army, Corporal

Wade Gorrell Hampton, Jr, Army, Corporal

Franklin Dean Goss, Navy, E-3

George H. Pettus, Air Force, E4

Trent Smathers, Marine Corp, E-4

Joey Grisanti, Navy, E-4 Radioman

Jerry Robert Milbourn Sr., Navy, E-5

Nicholas Paul Gregoire, Marine Corp, E-6

Van Kinnamon, Navy, Ensign

Joseph M. WIlson, Navy, ETN2

Jesse Warren, Marine, First Sergeant

Jim Brewer, Marine, Gunnery Sergeant

Philip Blanton, Marine, Lance Corporal

Jon D. Holland, Air Force (Reserve), Lieutenant Colonel

Casey Ronayne, Navy, Lieutenant Commander

Heidi E. Clark-Sutton, Air Force, Lt. Colonel

Kevin L. Sutton, Air Force, Lt. Colonel

Joe Ellis, Marines, Master Sergeant

Gary Steffans, Army National Guard, Master Sergeant

Gary Steffans, Air National Guard, Master Sergeant

James “Jimmy” G. Burrell, Air Force, Master Sergeant E-7

Joseph Madera, Army, Master Sergeant E-8

Heather Hall, Navy, Petty Officer Second Class

Richard Hall, Navy, Petty Officer Third Class

Christopher Scott Pullium, Navy, PO1/E6

Lawrence Rehfield, US Army (89th Infantry Division), Private

Scott E. Conner, Army, Private

Richard Ziebart, Army Air Corp, 417th Nightfighter Squadron, Private First Class

Robert F. Brown Jr., Army Air Corp, Private First Class

Ron Abraham, Army, Private First Class

Brian Duckett, Army, Private First Class

James Dean Smith, Army, Private First Class

Retus D. Sherar, Navy, Quartermaster

Antonio R. Romano II, Marine Corp, Retired E-8

John G Knudsen, Jr, Navy, SA

Carroll Lane Knighten, Army, Sargent

Anthony James LaGuardia, Navy, Seaman First Class

Philip S. McKinney, Navy, Seaman Second Class, Petty Officer First Class

Paul J. Rhodes, Sr., Navy, Second Class Petty Officer

Ed Brewer, Army, Sergeant

Martin E. Hyatt, Air Force, Sergeant

James Eric Hill, Army, Sergeant

Chris McKinney, Marine Corp, Sergeant

Anthony J. Powell Jr., Army, Sergeant

David Souther, Army, Sergeant

Harvey Dean Harold, Air Force, Sergeant

Harry H. Koletnik, Army, Sergeant

Shel “Preacher” Sullivan, Army, Sergeant

Bennett Russ, Marine, Sergeant

Donald F. Bennett, Army, Sergeant

Tim McElyea, Army, Sergeant

Michael De Bruhl Blankenship, Marine, Sergeant

Derek Riseden, Army, Sergeant (E-5)

Wayne Bailey, Marines, Sergeant Chosin Reservoir

W. Scott Fletcher, Marine Corp, Sergeant E-5

Randel Davis, Army, Sergeant E-5

Paul Edgar Fox, Army, SP 5

Jonathan Parker Nelson, Army, Specialist

Wayne Bennett Zachary, Army, Specialist

Matthew Berry Turner, Army, Specialist E-4

William Milo “Junior” Cabe, Jr., Army, Specialist E-4

Michael James Yurko, Army, Specialist E-4

Ronald Rhodes, Army, Specialist E-4

James Moore Sr., Army, SSG

Donald John Bennett, Army, SSG

Frederick Thorvaldsen Judd, Marines, Staff Sergeant

Brandon Wilson, Marine, Staff Sergeant

Brandon Davis, Army, Staff Sergeant

Charles T. Wilson, Air Force, Tech Sergeant

Christy Shortridge, Air Force, Tech Sergeant

Eunice Anderson, Army (Women’s Army Corps), Technician 3rd Grade

Bayard Ammons, Army

Paul Thomas, Army

London Honeycutt, Army

Theodore “Ted” Aslund, Army

Garland F. Pinholster, Army

Clarence Frances Allgaier, Army Air Corps

Kenneth Eide, Marine Corp

Henry Madison McCarter, Jr, Army Air Forces

John Leo Perschy, Navy

Henry Madison McCarter, Sr, Navy

 

*not liable for accuracy

Safe & Warm Emergency Hotline 828-398-6011

X